Rezervujte si termín:

Nezáväzná rezervácia termínu.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Meno Priezvisko
Vyberte službu:
Termín vo forme: DEŇ/MESIAC/ROK
Prosím zadajte čas príchodu v 24 hodinovom formáte.
napr. Škoda Octavia
Prosím uveďte relevantné špecifické prosby alebo informácie.
Súhlasím so spracovaním osobných údajov

Kontakty:

Stanica TK / EK

047 56 337 69
0918 600 787

Pracovisko Kontroly originality

047 56 334 88
0918 600 787

Emaily:

STK / EK:
stkrs02@gmail.com

Pracovisko Kontroly Originality – RS:
autopreventko@gmail.com

Otváracie hodiny:

PO-PI 7:00 - 16:00
SO-NEĎ ZATVORENÉ

Dobré vedieť:

Od 1. mája 2009 platí nová vyhláška MZ SR č. 143/2009 Z. z., ktorá upravuje lekárničky pre cestnú dopravu. Do 31.7.2009 možno zakúpiť aj lekárničky podľa starých predpisov, výrobky od 1.8.2009 musia spĺňať nové normy. Nové lekárničky majú oranžový obal s bielym krížom a sú rozdelené do štyroch modulov. Obsah a karta prvej pomoci zabezpečujú potrebnú výbavu pre poskytnutie prvej pomoci pri rôznych typoch poranení. Lekárničky sú prispôsobené kategórii motorových vozidiel a podliehajú presným špecifikáciám pre rôzne typy vozidiel.

Povinná výbava osobných motorových vozidiel kategórie M1 zahŕňa príručný zdvihák, kľúč na matice, náhradné koleso s diskom a náhradnou pneumatikou, autolekárničku, prenosný výstražný trojuholník a bezpečnostný odev. Vyžadované označenie „CNG“ alebo „LPG“ platí pre vozidlá s alternatívnymi pohonmi. Motocykle kategórie L3e majú povinnú výbavu vrátane náhradných elektrických poistiek, vláknových žiaroviek a motolekárničky. Prípojné vozidlá kategórie O2 musia disponovať náhradným kolesom a zakladacími klinmi podľa počtu náprav. Ostatné požiadavky sa špecifikujú podľa charakteristík vozidiel a ich kategórie.

Lehoty emisných kontrol pravidelných sú nasledovné pre jednotlivé kategórie vozidiel:

a) Kategória M1 a N1 so zážihovým motorom so zdokonaleným emisným systémom podlieha emisnej kontrole v lehote štyroch rokov od jeho prvotného prihlásenia do evidencie a následne periodicky v dvojročných intervaloch.

b) Kategória M1 a N1 so vznetovým motorom podlieha emisnej kontrole v lehote štyroch rokov od jeho prvotného prihlásenia do evidencie a následne periodicky v dvojročných intervaloch.

c) Kategórie M2, M3, N2 a N3 sú povinné absolvovať emisnú kontrolu v lehote jedného roka od ich prvotného prihlásenia do evidencie a potom pravidelne v jednoročných intervaloch.

d) Kategória M a N používané na zdravotnícku záchrannú službu, banskú záchrannú službu, poruchovú službu plynárenských zariadení a vozidlá využívané na taxislužbu podliehajú emisnej kontrole v lehote jedného roka od ich prvotného prihlásenia do evidencie a potom pravidelne v jednoročných intervaloch.

e) Kategória T je povinná absolvovať emisnú kontrolu v lehote dvoch rokov od jej prvotného prihlásenia do evidencie a následne periodicky v dvojročných intervaloch.

f) Kategória M, N a T využívané v autoškole ako výcvikové vozidlo podliehajú emisnej kontrole v lehote jedného roka od ich prvotného prihlásenia do evidencie a potom pravidelne v jednoročných intervaloch.

g) Kategória M1 a N1 so zážihovým motorom a nezdokonaleným emisným systémom podlieha emisnej kontrole v lehote jedného roka od ich prvotného prihlásenia do evidencie a potom pravidelne v jednoročných intervaloch.

Emisnej kontrole pravidelnej nepodliehajú vozidlá kategórie M1 s mazaním zmesou paliva a mazacieho oleja a vozidlá kategórie L.

CENNÍKY:

Cenník obsahuje prehľad všetkých dostupných služieb a ich cien, aby zákazníci mohli jednoducho vybrať možnosti, ktoré najlepšie vyhovujú ich potrebám.V cenníku nájdete presné informácie o cenách za jednotlivé produkty a služby, čo umožňuje transparentné a jasné stanovenie nákladov pre našich klientov.

STK Rimavská Sobota